Forum Gildia Fantastów
Wadowicki klub miłośników fantasy i science-fiction
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dark Eden
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gildia Fantastów Strona Główna -> Karcianki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kempy
Rozkruszek



Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 2217
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Wadowice Warrens

PostWysłany: Pon 0:03, 29 Maj 2006    Temat postu:

Ja karty wezmę. Dopinguj resztę. Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
damajek
Turkuć Podjadek



Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

PostWysłany: Czw 11:18, 08 Cze 2006    Temat postu:

Mam pytanie co do zagrywania BERSERKA.
Pytałem już na karciankach ale tam się udziela prawie tylko STAWIK, a ja nie do końca się zgadzam z jego sposobem na problem z BERSERKIEM!!
Niech ktoś inny się wypowie co jeśli na jakiegoś wojaka zagrał koleżka 2 berserki na raz. Stawik twierdzi: "Zhurgon z 2 Berserkami ma 27 WB".
Mój koleżka twierdzi: "Zhurgon z 2 Berserkami ma 36 WB" - a motywuje to tak: Bazowe WB jest podwojone przez pierwszego BERSERKA, czyli po pierwszym wynosi 18, a drugi podwaja to 18. Stawik mnoży bazowe WB, a jako bazowe traktuje to co jest na karcie!
I moje skromne zdanie na koniec - na jednego wojaka można stosować tylko jedengo BERSERKA - kolejny nie modyfikuje WB - czyli nie ważne ile berserków - bo WB bazowe może być tylko PODWOJONE do końca konfliktu.
POMOCY!!!!!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kempy
Rozkruszek



Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 2217
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Wadowice Warrens

PostWysłany: Czw 16:59, 08 Cze 2006    Temat postu:

My gramy tak, że dwa Berserk'i powodują mnożenie x4. To samo tyczy się Szarży itp.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
damajek
Turkuć Podjadek



Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

PostWysłany: Pią 9:53, 09 Cze 2006    Temat postu:

Co do Szarży OK, ale z BERSERKIEM czekam na więcej odpowiedzi i wyjaśnień. A może ktoś pisał do twórcy gry?? Na jego stronie nic nie ma na ten temat Sad

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Alastor
Niepylak



Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 797
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: ja cię znam?

PostWysłany: Czw 12:49, 15 Cze 2006    Temat postu:

Dziwna sprawa.

"Zagraj na dowolnego Wojownika podczas walki lub najazdu. Aż do końca konfliktu bazowe WB wojownika zostaje podwojone. Ten modyfikator stosuje sie przed wszystkimi innymi"

Czyli mnożymy TYLKO bazowe WB.

Przykład Zhurgon WB 9.

Rzucamy na niego dwa Berserki czyli WB bazowe jest mnozone: (9x2) + (9x2) = 18 + 18 = 36WB

Bazowe WB się nie zmienia. (No chyba że damy coś takiego jak Wszystkim Po Równo).

A co do jednego Berserka to nie zgadzam się z tym bo było by coś takiego odnotowanego na karcie. nie mamy ograniczeni ile Berserków zagramy na Woja (poza ograniczeniem ilościowym danej karty w talii).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Soban
Mechowiec



Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 153
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: z domu

PostWysłany: Wto 1:25, 20 Cze 2006    Temat postu:

nie nie nie zgodze sie chyab z żadna propozycja dlamnie szukacie troche labiryntu na karcie jest napisane bazowe nie? wiec może przykład:

SOLDAT WB 2 + BERSERKA = WB 4 JEŚLI DODAMY DRUGIEGO BERSERKA TO WB SOLDATA WYNOSI.... 4

chodzi tylko przeciesz o bazowe wb w dark eden z tego co sobie przypominam nie ma żadnych "podwójnych bazowych wb" wiec czemu robicie jeszcze inne działania ? typu na tym przykładzie (2x2) +(2x2) przeciesz nie mamy dwóch soldatów tylko jednego....

2(2x2) z tego nam wychodzi 4+4 ale tego nie dodajemy bo znowu nam wyszły 2 soldaty po 4WB

2x2=4 jeśli ty rzucasz 2 berserka tracisz karte

inaczej jest szarrza bo tam nei chodzi o bazowe WB



pozatym kiedy kurna gramy!!!!!!!!!!!!?????????


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jeremiasz
Turkuć Podjadek



Dołączył: 28 Gru 2005
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

PostWysłany: Wto 18:49, 20 Cze 2006    Temat postu:

ja tez uwazam ze nie mozna mnozyc bazowego wb w sposob podany na przykladzie zhurogona.
Uwazam ze mozna zucic wiecej niz jeden bersekr na wojownika ale:
(na przykladzie woja WB2)

rzucamy berserk i mamy 2x2 = 4
rzucamy drugie berserka i ... wlasnie moim zdaniem za tego berserka mozemy dodac poprstu jeszcze 2 do WB czyli mamy 6.
czyli mamy 2x2+2(za 2go berserka)+2(za kolejnego) itd...
w przypadku np. zhurgona mamy 2x9+9+9...+9 itd...
W ten sposob nie mnozymy dwa razy bazowego wb tylko dostajemy to co pozostaje z pomnozenia... hmm.. nie wiem jak to inaczej powiedziec.

Co do szarży to moim zdaniem sprawa jest prosta.. nie ma na karcie nic o bazowym WB wiec pierwsza szarza mnozy WB x3 (cale - jesli wojownik ma jakies modyfikatory z innych kart to tez sie je mnozy, np berserk itd), druga szarza mnozy znow cale WB czyli juz to pomnozone x3 za pierwsza szarze. Poniewaz jest napisane ze "po wszystkich innych" to rowniez po zagranej wczesniej szarzy.. bo ona zostala juz zagrana i nie bierze udzialu w grze a wb mamy juz pomnozone na stale do konca konfliktu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Soban
Mechowiec



Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 153
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: z domu

PostWysłany: Śro 3:11, 21 Cze 2006    Temat postu:

no... kocham falistego z 3 szarzami:D

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Stawik
Turkuć Podjadek



Dołączył: 28 Gru 2005
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

PostWysłany: Czw 13:56, 22 Cze 2006    Temat postu:

Panowie
Przecie to jest jak chłop krowie. Czego Wy tu jeszcze szukacie?
Berek: Play on any warrior during combat or a raid. The warrior's base CV is doubled until the end of the conflict. This modifier is applied before all others.
Przewaga: ... One warrior ... gains +3 to its CV until the end of the conflict.
W obu przypadkach jest, że do końca konfliktu. Czyli imputujecie, że przewag też nie można kilku dać na jednego woja? Zgodnie z zasadą "co nie jest zabronione jest dozwolone" można rzucać wiele Berków na Woja. Jeśliby na nim pisało coś w stylu 'berka można rzucać tylko raz', 'nie można dodać żadnych więcej modyfikatorów' itp. to bym się zgodził, że berkiem można tylko podwoić i nic więcej. Jak widać na przykładzie Przewagi, zapis 'do końca konfliktu' ma ilustrować tylko to, ze po końcu konfliktu karta przestanie działać. Analogiczny zapis jest na szarży. Czy to znaczy, że szarżę też można tylko jedną zagrywać?
Po drugie: Berek mnoży bazowe WB. Jest to WB namalowane na Wojowniku. Ew. więc można na to liczyć tak jak Alastor. WB*2+WB*2. A różnica między szarżą a Berkami (oprócz mnożnika) będzie taka, że i plusy będzie mnożyć. Czyli rozpatrzmy przypadek 2 Berki i Przewaga, a dwie Szarże i Przewaga.
Berki: WB=WB*2+WB*2+3
Szarże: WB=((WB+3)*3*)3
Co rewolucjonizuje nasze myślenie o Berku. Jednak Zhurg z dwoma Berkami ma 36 WB.
Berek wróci do łask.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kempy
Rozkruszek



Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 2217
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Wadowice Warrens

PostWysłany: Pon 1:05, 17 Lip 2006    Temat postu:

Chłopaki, popieram Stawika - Berserków ile się chce (gdzie "chce" jest mniejsze lub równe od 5) na woja zagrać można. Tylko trudno będzie wam to wytłumaczyć i w życie wcielić.

Nawiasem mówiąc - Stawik co z Twoją stroną? Serwer uczelniany na wakacje wyłączyli?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KNOX
Turkuć Podjadek



Dołączył: 19 Sie 2006
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

PostWysłany: Sob 21:34, 19 Sie 2006    Temat postu:

a zobaczcie jak na oficjalnej stronce [link widoczny dla zalogowanych] gosciu interpretuje monozenie

INDIVIDUAL CARD QUESTIONS
CAIN MOURNER
Is BLITZ cumlative with Cain Mourner's ability?

Yes, the effects are cumulative, and your warriors may raid 4 times

wg. mnie 2 berki to 4xWB , 2 szarze to 6xWB (a nie 9, nie wydaje wam sie ze szarza byla by za mocna)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Stawik
Turkuć Podjadek



Dołączył: 28 Gru 2005
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

PostWysłany: Pią 9:21, 25 Sie 2006    Temat postu:

Gustavus skończył studia i chyba mi stronkę wyriezali. Wróciłem na republikę. Przez ten ponad rok zwiększyli tam limit przestrzeni dyskowej do 30MB, więc się stronka mieści spokojnie. Tylko reklam jest kupę - jedna z onetu, druga z prv, a trzecia z licznika.
Opisałem przy okazji Templariuszy.
Knox: Na Blitz i Cainie nie ma nic na pisane o kolejności mnożenia. Zresztą akurat w ich przypadku byłoby to bez sensu. Natomiast na Szarży jest jak wół napisane, że mnoży się po wszystkich innych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Stawik
Turkuć Podjadek



Dołączył: 28 Gru 2005
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

PostWysłany: Pon 10:32, 11 Wrz 2006    Temat postu:

Zagląda tu kto jeszcze?
Mam w końcu Neta w domu. Rzucam więc wyzwanie: zapraszam na ccg do konfrontacji. Każdy układa talie tylko ze swoich kart z reala. Żadne tam genesisy, ani 5 Zacznijmy od nowa, które ostatnio musiałem rozpykać. Obowiązuje interpretacja z [link widoczny dla zalogowanych] o ile przed grą nikt nie zgłosi reklamacji. Najprędzej się można ze mną skontaktować SMSem - 501545911


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kempy
Rozkruszek



Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 2217
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Wadowice Warrens

PostWysłany: Wto 20:54, 12 Wrz 2006    Temat postu:

Jak tylko znajdę chwilkę czasu to dam znać. Wygrac ze mną to nie będzie problem, bo nie mam jakieś ultra wypaśnego zestawu kart - stawiam jednak sobie za zadanie nie przegrać do zera. Co do reszty gildiowiczów to ostatnio ostro młócimy w KULT spychając DE na drugi jeśli nie trzeci plan.

Acha, na CCG grałem do tej pory wyłącznie w Shadowrun i program lubiał się czasami wywalić. Czy na DE jest podobnie?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Stawik
Turkuć Podjadek



Dołączył: 28 Gru 2005
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

PostWysłany: Nie 12:36, 17 Wrz 2006    Temat postu:

Grałem na nim hmm, z 7-8 razy ostatnio. Raz nam tylko gierkę wywaliło. 2krotnie z powodzeniem udało się grę loadnąć.
No i kilkukrotnie (2,3?) mnie wywalało przy samym logowaniu. Ale myślę, że to wszystko od kompa zależy. Ja mam P2 700 MHz i 128 RAMu. Cienizna, więc się wywala. Zawsze przy pierwszym Poszukiwaniu ccg mi sięga do pamięci wirtualnej. No i wszystko nie za szybko działa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gildia Fantastów Strona Główna -> Karcianki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 10 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin